Privātuma politika

  1. Ievads

   Kopš 2018. gada 11. decembra fizisku personu aizsardzība attiecībā uz Eiropas Savienības iestādēs veiktu personas datu apstrādi balstās uz Eiropas Parlamenta un Padomes 2018. gada 23. oktobra Regulu (EK) Nr. 2018/1725 . Minētajā regulā ir ievēroti tie paši principi un noteikumi, kas paredzēti Vispārīgajā datu aizsardzības regulā.

   Šajā tīmekļa vietnē var būt saites uz citām tīmekļa vietnēm. Eiropas Parlaments nav atbildīgs par trešo personu tīmekļa vietņu privātuma politiku vai praksi.

  2. Kāpēc mēs vācam, glabājam un apstrādājam jūsu datus?

   Mēs vācam un apstrādājam jūsu personas datus, lai turpmāk varētu sazināties ar cilvēkiem, kuri brīvprātīgi pauduši vēlmi tikt informēti vai iesaistīti pasākumos un iniciatīvās, kas notiek saistībā ar Eiropas Parlamenta informācijas un komunikācijas kampaņu pirms 2019. gada Eiropas vēlēšanām.

   Jūsu personas dati tiek apstrādāti saskaņā ar Regulā (ES) Nr. 2018/1725 noteikto politiku. Uzdevumi saistībā ar Eiropas Parlamenta informācijas un komunikācijas kampaņu tiek veikti sabiedrības interesēs. Eiropas Parlaments apstrādās personas datus tikai nolūkā, kādā tie ir nosūtīti.

  3. Kurš ir atbildīgs par jūsu datu apstrādi? (Pārzinis)

   Par jūsu datu apstrādi atbild Eiropas Parlamenta Komunikācijas ģenerāldirektorāta Interneta saziņas nodaļas vadītājs.

   Eiropas Parlamenta datu aizsardzības inspektors nodrošina, ka iestādē tiek piemēroti Regulas (EK) Nr. 2018/2001 noteikumi.

   Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājs (EDAU) darbojas kā neatkarīga uzraudzības iestāde. EDAU pārliecinās, ka visas ES iestādes un struktūras, apstrādājot personas datus, ievēro personu tiesības uz privātumu.

  4. Kādus personas datus mēs vācam?

   Mēs vācam tikai to informāciju, kas ir nepieciešama tās vākšanas mērķu sasniegšanai, un jūs varat atjaunināt šo informāciju jebkurā laikā.

   Mēs vāksim jūsu informāciju šādos veidos:

   • Personīgi un/vai pa tālruni
   • Kad reģistrēsities mūsu vietnē

   Turpmāk sniegti daži tās informācijas piemēri, kuru ar jūsu atļauju mēs uzkrāsim:

   • vārds un uzvārds,
   • kontaktinformācija (piemēram, e-pasta adrese, dzīvesvieta, tālruņa numurs u. c.),
   • vēlamā saziņas valoda,
   • turpmāk vēlamie saziņas veidi, tostarp parakstīšanās veidi un interešu jomas vienā vai vairākās apakškategorijās, par kurām vēlaties saņemt plašāku informāciju (pēc izvēles),
   • ja vēlaties reģistrēties, izmantojot “Facebook” vai “Twitter”, var tikt vākta arī jūsu kontaktinformācija saistībā ar šo izvēlēto reģistrācijas metodi,
   • statistikas apkopošanas un pārskatu sniegšanas nolūkos Eiropas Parlaments arī seko tam, cik daudzus lietotājus, izmantojot platformu, ir piesaistījuši jau esošie lietotāji.

   Eiropas Parlaments nevāc konkrētu kategoriju datus, piemēram, viedokļus, un neizmanto šo platformu profilēšanas mērķiem.

   Ja sociālajos plašsaziņas līdzekļos ar šīs platformas starpniecību tiks rīkoti tiešsaistes konkursi, var būt jāveic papildu darbības, un ceļojumu organizēšanas vajadzībām var būt jāapstrādā papildu personas dati, piemēram, pases dati (vārds, uzvārds, dzimšanas datums, izbraukšanas un atgriešanās datums un vieta, saziņai izmantojamā e-pasta adrese, personas apliecības vai pases attēls).

   Sīkdatnes un vietējā uzglabāšana

   Šajā tīmekļa vietnē sīkdatnes tiek izmantotas tikai tādēļ, lai nodrošinātu vai pilnveidotu funkcionalitāti vai uzlabotu lietotāja navigācijas iespējas. Eiropas Parlaments nekādā gadījumā neizmanto sīkdatnes, lai vāktu, apstrādātu, izplatītu vai reģistrētu personas datus. Lietotāji pēc sākotnējo iestatījumu izvēles var viegli mainīt sīkdatņu izmantošanas iestatījumus, lapas apakšdaļā noklikšķinot uz saites “Mainīt sīkdatņu iestatījumus”.

   Ko darīt, ja nevēlaties savā datorā ļaut saglabāt sīkdatnes?

   Daži cilvēki uzskata, ka nav nepieciešamības viņu datoros vai mobilajās ierīcēs saglabāt informāciju, jo īpaši gadījumos, kad šo informāciju, viņiem nezinot, glabā un izmanto trešā puse. Ja vēlaties, jūs varat bloķēt dažas vai visas sīkdatnes vai pat izdzēst jau saglabātās sīkdatnes, taču šādā gadījumā jums jāzina, ka dažas funkcijas jums var nebūt pieejamas. Lai to izdarītu, jums savā pārlūkprogrammā ir jāmaina privātuma iestatījumi.

   Daži trešo pušu operatori ir izstrādājuši rīkus, kas ar viņu moduļu starpniecību neļauj vākt un izmantot datus.

   Trešo pušu sīkdatnes

   Facebook, Twitter, Youtube un Google Map var iestatīt sīkdatnes, lai būtu iespējams kopīgot saturu sociālajos tīklos vai lai veidotu piekļuves statistiku. Sīkdatņu klātbūtne, skaits un statuss var būt atkarīgs no tā, kā jūs izmantojat attiecīgās platformas pirms Eiropas Parlamenta tīmekļvietnes apmeklējuma vai tā laikā.

   Noskaidrojiet, kāda ir attiecīgo vietņu politika saistībā ar sociālo tīklu sīkdatnēm, izmantojot dotās saites. Varat arī jebkurā laikā atjaunināt savus sīkdatņu izmantošanas iestatījumus šajā tīmekļa vietnē, lapas apakšdaļā noklikšķinot uz saites “Mainīt sīkdatņu iestatījumus”.

    

    

   Kas ir sīkdatne?

   Lielākā daļa jūsu apmeklēto tīmekļvietņu izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu jūsu lietotāja pieredzi. Tie ļauj tīmekļvietnei “atcerēties” jūs — vai nu jūsu apmeklējuma laikā (izmantojot “sesijas sīkdatni”) vai nākamo apmeklējumu vajadzībām (izmantojot “pastāvīgu sīkdatni”).

   Sīkdatnēm var būt ļoti dažādas funkcijas. Tās jums ļauj efektīvi pārvietoties starp lapām, saglabājot jūsu iestatījumus un kopumā uzlabojot jūsu pieredzi tīmekļvietnē. Sīkdatnes padara mijiedarbību starp jums un tīmekļvietni ātrāku un vienkāršāku. Ja tīmekļvietne neizmanto sīkdatnes, tā jūs uzskatīs par jaunu apmeklētāju katru reizi, kad pāriesiet uz jaunu lapu šajā vietnē — piemēram, kad aizverat izvēlni un dodaties uz citu lapu, tā neatcerēsies, ka jūs aizvērāt izvēlni iepriekšējā lapā, un parādīs nākamo lapu ar atvērtu lapas izvēlni.

   Dažas tīmekļvietnes izmanto sīkdatnes, lai varētu arī mērķtiecīgi virzīt savu reklāmu vai mārketinga ziņojumus, piemēram, pamatojoties uz jūsu atrašanās vietu un/vai pārlūkošanas paradumiem.

   Sīkdatnes var izvietot tīmekļvietne, kuru jūs apmeklējat (“pirmās puses sīkdatnes”), vai arī tās var izvietot citas tīmekļvietnes, kuru saturu jūs apskatāt lapā (“trešās puses sīkdatnes”).

   Kas atrodas sīkdatnē?

   Sīkdatne ir vienkārša teksta datne, ko jūsu datorā vai mobilajā ierīcē saglabā tīmekļvietnes serveris. Šis serveris vēlāk varēs atgūt vai nolasīt šīs sīkdatnes saturu. Sīkdatnes pārvalda jūsu pārlūkprogramma. Ikviena sīkdatne ir unikāla un ietver anonīmu informāciju, piemēram, unikālu identifikatoru, vietnes nosaukumu, ciparus un burtus. Tā ļauj tīmekļvietnei iegaumēt jūsu pārlūkošanas preferences.

   Sīkdatņu veidi

   Pirmās puses sīkdatnes

   Pirmās puses sīkdatnes izvieto jūsu apmeklētā tīmekļvietne, un tās var nolasīt tikai šī vietne.

   Trešo pušu sīkdatnes

   Trešo pušu sīkdatnes izvieto un izmanto cita organizācija, kas nav jūsu apmeklētās tīmekļvietnes īpašnieks. Piemēram, lai izmērītu savu auditoriju, tīmekļvietne var izmantot trešās puses analītikas uzņēmumu, kas izvietos savu sīkdatni šī pakalpojuma veikšanai. Jūsu apmeklētajā tīmekļvietnē var būt arī iegults saturs, piemēram, “YouTube” videomateriāli vai “Flickr” slaidrādes. Arī šīs vietnes var izvietot savas sīkdatnes.

   Vēl būtiskāk — tīmekļvietne var izmantot trešās puses reklāmas tīklu, lai piegādātu mērķtiecīgas reklāmas. Parlaments neizmanto reklāmas pakalpojumus.

   Sesijas sīkdatnes

   Sesijas sīkdatnes tiek glabātas pārlūkošanas sesijas laikā un tiek dzēstas no lietotāja ierīces, kad pārlūkprogramma tiek aizvērta.

   Pastāvīgās sīkdatnes

   Pastāvīgās sīkdatnes tiek saglabātas jūsu datorā uz noteiktu laiku (parasti gadu vai ilgāk) un netiek izdzēstas, kad pārlūkprogramma tiek aizvērta. Tās izmanto, ja mums ir jāzina, kas jūs esat, ilgāk nekā vienas pārlūkošanas sesijas laikā.

   Flash sīkdatnes

   Daudzas tīmekļvietnes izmanto programmu “Adobe Flash Player”, lai piegādātu saviem lietotājiem video un infografiku saturu. “Adobe” izmanto savas sīkdatnes, kas nav pārvaldāmas ar jūsu pārlūkprogrammas iestatījumiem. Tās izmanto Flash Player tādiem pašiem mērķiem kā citas sīkdatnes, proti, lai saglabātu preferences vai sekotu lietotājiem.

   “Flash” sīkdatnes darbojas atšķirīgi no jūsu tīmekļa pārlūkprogrammas sīkdatnēm. Tā vietā, lai ievietotu īpašas sīkdatnes specifiskām funkcijām, tīmekļvietne var vienīgi uzglabāt visus ar to saistītos datus vienā sīkdatnē. Jūs varat kontrolēt informācijas apjomu, ko var saglabāt šajā sīkdatnē, taču nevarat izvēlēties, kāda veida informāciju šī sīkdatne drīkst saglabāt.

    

    

  5. Kam tiek izpausti jūsu dati?

   Jūsu dati ir pieejami tikai Eiropas Parlamenta darbiniekiem un datu apstrādātājam. Eiropas Parlaments nosūta datus tikai šiem datu saņēmējiem un nevienam citam. . Revīzijas palāta, Eiropas Savienības Tiesa un Eiropas Birojs krāpšanas apkarošanai (OLAF) varētu tikt iesaistīti tikai revīzijas vai tiesas procedūru gadījumā. Eiropas Parlaments nesniedz personas datus trešajām personām tiešā mārketinga nolūkā.

  6. Cik ilgi jūsu dati tiek glabāti?

   Personas dati tiks saglabāti tiem nolūkiem, kādiem tie ievākti, vai līdz brīdim, kad persona pieprasīs tos izdzēst.              

  7. Kā jūsu dati tiek glabāti?

   Eiropas Parlaments ir apņēmies aizsargāt jūsu personīgās informācijas drošību. Mēs izmantojam dažādas drošības tehnoloģijas un procedūras, lai aizsargātu jūsu informāciju no neatļautas piekļuves, izmantošanas vai izpaušanas.

   Jūsu personas dati glabājas ierobežotas piekļuves drošos serveros, kas atrodas kontrolētās telpās. Glabāšanas un uzturēšanas nolūkā personas datus var pārsūtīt uz ASV saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 2018/1725 48. pantu un ievērojot ES un ASV privātuma vairoga regulējumu.

  8. Kā jūs varat piekļūt saviem datiem, pārbaudīt to precizitāti un vajadzības gadījumā tos labot vai dzēst?

   Jūs varat vērsties pie Interneta saziņas nodaļas. Ja nodaļa nevarēs atbildēt uz jūsu pieprasījumu, tā pieprasīs tehnisko atbalstu no datu apstrādātāja.

   Ja jums ir bažas par jūsu personas datu apstrādi saistībā ar platformu, lūdzam sazināties ar Interneta saziņas nodaļu.

   Kontaktinformācija:

   Eiropas Parlaments

   Directorate general for Communication - Web Communication unit

   Rue Wiertz 60

   B-1047 Brussels

   datarequest@thistimeimvoting.eu

  9. Sūdzības

   Ar sūdzībām jebkurā laikā var vērsties pie:

   • Eiropas Parlamenta datu aizsardzības inspektora

   Saziņa pa e-pastu:            Data-Protection@europarl.europa.eu

   Saziņa pa e-pastu:              edps@edps.europa.eu